top of page

ŞİRKET POLİTİKALARI

Güvenlik Politikası

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği:

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 256 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının ilgili bölümünde "asma kilit işareti” de yer almaktadır.

 

 

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

 

Site içi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

Gizlilik Politikası
Payment Methods

www.potta.com.tr , öncelikle üye ve müşterilerine daha güvenli bir ortam oluşturmayı ilke edinmiş bir site olarak, aşağıdaki gizlilik kurallarına uyulmasını şart koşar:

 

- E-mail adresiniz hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklanmayacak ve kullanılmayacak olup, belli zamanlarda www.potta.com.tr ilgili tanıtım ve kampanya haberleri gönderilmek amacıyla bu bilgiler sadece www.potta.com.tr tarafından kullanılabilecektir.

 

- Bize verdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, sizin onayınız dışında diğer üyelerle paylaşılmayacaktır. Bu bilgiler, ancak müşteri profili belirlemek amacıyla kullanılacaktır.

 

- Üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, yalnızca sizin tarafınızdan değiştirilebilir. Başka bir üyenin sizin bilgilerinize ulaşması veya bunları değiştirmesi mümkün değildir.

 

- www.potta.com.tr kredi kartı bilgilerinizi hiçbir yerde saklamamakla birlikte bu tür bilgileri üyelik bilgileri adı altında sizden istemeyecektir. Alışveriş sırasında www.potta.com.tr çalışanları dahil olmak üzere hiç kimse kredi kartı bilgilerinizi görmeyecektir. Bu bilgiler, yüksek güvenlik şartları altında ilgili bankalara ikili bağlantılarla iletilecektir. www.potta.com.tr 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerini eksiksiz olarak yerine getirmeyi taahhüt eder.

Ödeme

Ödemelerinizde "Havale/EFT”, veya "Kredi Kartı” seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Havale/EFT ödemelerinizin ardından "Havale Bildirim Formu” nu göndermeyi unutmayın, bu şekilde teslimatınız hızlanacaktır.

Teslimat

Firmamız, anlaşmalı olduğu kargo firmalarının ulaşım ağı dâhilinde Türkiye’nin her yerine Satış ve Teslimat yapabilmektedir. Siparişleriniz, ödemeniz alındıktan itibaren, "3”iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Sipariş etmiş olduğunuz ürünler resmi tatil ve pazar günleri dışında kalan tüm günler (Cumartesi dahil) teslim edilebilmektedir.

Teslimat süresi kargo firmasına göre şekillenmekte olup ortalama olarak Ege bölgesinde bulunan tüm iller ile İstanbul, Ankara , Kocaeli, Bursa teslimatları "1” ila "3” iş günü içerisinde, yukarıda belirtilen bölge ve diğer iller haricindeki, bölge ve Anadolu illerine ise "3” ila "5” gün içerisinde olmaktadır.*

 

Siparişiniz Kargoya verildiği andan itibaren tarafınıza gönderilen e-postada kargo takip No.su belirtilmektedir. Bu numara ile ilgili kargo firmasının internet sitesi üzerinden ürününüzün takibini yapabilirsiniz.

Teslimat Adresi ve Fatura Kesimi

Kargo ile teslimi yapılan siparişler eğer farklı bir fatura adresi belirtilmemişse, üyelik bilgilerinizde bulunan adrese faturası ile birlikte teslim edilmektedir, fakat ürün teslimat adresi için farklı adres bölümümüz bulunmaktadır. Alıcı tercihini istediği adrese teslimat şeklini doldurarak kullanabilir. 

 

Siparişinize göre oluşturulan faturalarımız siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve faturanın teslimi isteyiniz.

 

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve durumu info@potta.com.tr'ye mesaj atarak, (545) 338 94 48 veya (533) 225 49 85 numaralı telefonu arayarak bize bildiriniz. En kısa zamanda aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

*Saat 15:00’ten önce yapılan siparişlerin büyük çoğunluğu ertesi gün müşterilerimizin eline ulaşmaktadır.

bottom of page